polskikaszëbsczi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
46. i 47. posiedzenie Sejmu RP PDF Drukuj Email
z Sejmu
Wtorek, 14 Lipiec 2009 14:19

Zakończyło się 46. posiedzenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, które zaplanowano od 14 do 17 lipca 2009 r. W porządku obrad m.in. sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o sprawozdaniu z wykonania budżetu państwa za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2008 r. wraz z przedstawioną przez Najwyższą Izbę Kontroli analizą wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej w 2008 r. oraz komisyjnym projektem uchwały w przedmiocie absolutorium, sprawozdanie Komisji Gospodarki o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym oraz projekt uchwały w sprawie uczczenia pamięci Wojciecha Korfantego. Na 47. posiedzeniu  Sejmu RP posłowie zmienili  ustawę budżetową na rok 2009.  Poseł Zdzisław Czucha w imieniu Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej zaprezentował stanowisko wobec uchwały Senatu dotyczącej ustawy o powszechnym spisie rolnym w 2010 r.

Więcej…
 
Na Spływie Remusa PDF Drukuj Email
z regionu
Poniedziałek, 13 Lipiec 2009 17:14

Kaszubski Spływ Kajakowy Śladami Remusa to cykliczna impreza zorganizowana w tym roku już po raz XXIV. Tym razem trasa wiodła od Stężycy kółkiem jezior raduńskich, a następnie rzekami do Czarliny. Organizatorem Spływu jest co roku Klub Turystyczny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Wanożnik. Poseł Zdzisław Czucha od wielu lat bierze udział w wyprawie jako aktywny uczestnik Spływu. W tym roku niestety obowiązki służbowe nie pozwoliły mu płynąć, jednak z radością odwiedził przyjaciół - spływowiczów na biwaku w Grzybowskim Młynie. Wspomnieniom i rozmowom przy ognisku nie było końca. Nie zabrakło też cowieczornego czytania epopei "Życie i przygody Remusa" Aleksandra Majkowskiego w języku polskim - w wykonaniu redaktora naczelnego "Pomeranii" Edmunda Szczesiaka oraz w języku kaszubskim - w interpretacji ks. Romana Skwiercza.

Więcej…
 
Posiedzenie Komisji Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Rozwoju Obszarów Wiejskich PDF Drukuj Email
z regionu
Wtorek, 07 Lipiec 2009 13:17

Poseł Zdzisław Czucha wziął udział w posiedzeniu Komisji Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Rozwoju Obszarów Wiejskich Sejmiku Województwa Pomorskiego, które odbyło się 6 lipca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lęborku. Radni wojewódzcy dyskutowali m.in. o produkcji mleka i przygotowaniu do żniw. Poseł Czucha przedstawił zagadnienia związane ze Wspólną Polityką Rolną Unii Europejskiej oraz zabrał głos w dyskusji na temat promocji produktów rolnych.

 
Spotkanie w GDDKiA PDF Drukuj Email
z regionu
Sobota, 11 Lipiec 2009 18:12
W środę 8 lipca poseł Zdzisław Czucha spotkał się z dyrektorem gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Franciszkiem Rogowiczem. Tematem rozmowy była planowana obwodnica Kościerzyny oraz związane z inwestycją przebudowa skrzyżowań drogi krajowej nr 20 z drogą gminną do miejscowości Łubiana i przebudowa skrzyżowań drogi krajowej nr 20 z drogą wojewódzką nr 235 w miejscowości Korne. Poseł Czucha już niejednokrotnie zajmował się tym tematem składając interpelacje do ministra infrastruktury oraz spotykając się z przedstawicielami służb odpowiedzialnych za planowaną inwestycję. Zdaniem posła budowa obwodnicy jest niezbędna dla mieszkańców powiatu kościerskiego oraz odwiedzających region turystów. Tylko dzięki temu możliwe będzie zmniejszenie uciążliwości ruchu drogowego, a tym samym poprawa jakości życia oraz zwiększenie swobody ruchu i komfortu podróżowania samochodem.
 
XI Zjazd Kaszubów w Bytowie PDF Drukuj Email
z regionu
Sobota, 04 Lipiec 2009 17:23
Kilka tysięcy osób wzięło udział w XI Zjeździe Kaszubów, który 4 lipca odbył się w Bytowie. Poseł Zdzisław Czucha, tradycyjnie jak co roku, do Bytowa pojechał pociągiem Transcassubia w towarzystwie przyjaciół z kościerskiego partu Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Wziął udział w plenerowej Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bp Piotra Krupy i z udziałem abp Tadeusza Gocłowskiego. Następnie barwny korowód złożony z Kaszubów z całego świata udał się do bytowskiego zamku, gdzie uroczystego otwarcia Zjazdu dokonał Premier Donald Tusk oraz Burmistrz Bytowa Ryszard Sylka i Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Artur Jabłoński. Nie zabrakło kaszubskich śpiewów i tańców, tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych. W programie zaplanowano również  pokaz mody kaszubskiej oraz turniej gry w baśkę. 
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 37 z 58