polskikaszëbsczi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
43. posiedzenie Sejmu RP PDF Drukuj Email
z Sejmu
Piątek, 19 Czerwiec 2009 18:29
W dniach 18 i 19 czerwca trwało 43. posiedzenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. W porządku obrad zaplanowano m.in. sprawozdanie Komisji Nadzwyczajnej o senackim projekcie ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego, pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców, sprawozdanie Komisji Kultury i Środków Przekazu o stanowisku Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji, a także głosowanie nad wnioskiem o przyjęcie do wiadomości informacji Ministra Finansów w sprawie sytuacji Polski na tle światowego kryzysu gospodarczego. Poseł Zdzisław Czucha pracował w Komisji ds. Unii Europejskiej,
Więcej…
 
Spotkania w sprawie budowy obwodnicy i pozyskiwania środków na rozwój regionu PDF Drukuj Email
z regionu
Wtorek, 16 Czerwiec 2009 17:59

Poseł Zdzisław Czucha podczas wizyty w Gdańsku w dniu 16 czerwca spotkał się z Wojewodą Pomorskim Romanem Zaborowskim oraz przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Tematem rozmowy była budowa obwodnicy Kościerzyny. Zdaniem posła, obwodnica jest konieczna, gdyż coraz częściej miasto staje w długich korkach. Już w lutym 2008 roku Zdzisław Czucha zwrócił się w tej sprawie z interpelacją do ministra infrastruktury, pisząc: "Budowa autostrady A1 jest kluczowa z punktu widzenia rozwoju Polski i Pomorza. Równocześnie bardzo istotne są także inwestycje w podstawową sieć dróg, ze szczególnym uwzględnieniem dróg krajowych. To drogi krajowe w zdecydowanej większości decydują o dostępności komunikacyjnej do poszczególnych regionów. Taką rolę pełni droga krajowa nr 20, która aktualnie jest modernizowana. Modernizacja zbliża się do miasta Kościerzyny, gdzie zaplanowano budowę obwodnicy.

Więcej…
 
Eurodeputowany Jarosław Wałęsa w Kościerzynie PDF Drukuj Email
z regionu
Poniedziałek, 15 Czerwiec 2009 17:10
Na zaproszenie Posła Zdzisława Czuchy do Kościerzyny przyjechał wybrany w dniu 7 czerwca 2009r. Poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Wałęsa. Europoseł spotkał się z młodzieżą z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 w Kościerzynie działającą w Szkolnym Klubie Europejskim. Podczas spotkania rozmawiano na temat  przyszłości Polski w UE i roli młodych w kształtowaniu polskiej racji stanu w sprawach europejskich i światowych. Ponadto do młodzieży skierowano propozycję zaangażowania się w sprawy unijne poprzez filię biura Eurodeputowanego Jarosława Wałęsy, która będzie mieściła się przy biurze poselskim Posła Zdzisława Czuchy.
 
POLFISH 10. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa i Produktów Rybnych PDF Drukuj Email
z regionu
Wtorek, 16 Czerwiec 2009 17:42

16 czerwca w obecności Wiceministra Rolnictwa Kazimierza Plocke uroczyście otwarto 10. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa i Produktów Rybnych POLFISH. Jest to jedyna w Polsce impreza targowa poświęcona branży rybnej i jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas niej odbywa się prezentacja surowców i produktów rybnych, maszyn i urządzeń do przetwórstwa, przechowywania i pakowania ryb,  hodowli ryb, badań naukowych, sprzętu, narzędzi i systemów połowowych, wyposażenia statków rybackich. Poseł Zdzisław Czucha, który wziął udział  w uroczystości otwarcia Targów, w swojej działalności już dwukrotnie  zajmował się kwestią rybactwa.

Więcej…
 
Spotkanie w sprawie projektowanych prac na rzekach Wierzycy i Wietcisie PDF Drukuj Email
z regionu
Poniedziałek, 15 Czerwiec 2009 16:58
W dniu 15 czerwca w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie zorganizowano spotkanie w sprawie projektowanych prac na rzekach Wierzycy i Wietcisie, na które zaproszeni zostali: Poseł Zdzisław Czucha, Wójtowie Gmin Stara Kiszewa i Nowa Karczma, Zastępca Wójta Gminy Przywidz, przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Kierownik Nadzoru Wodnego w Korzeniewie, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kościerzynie. Przedmiotem dyskusji była wypracowana podczas spotkań od grudnia 2008 r. do maja 2009 r. oraz wizji terenowych prowadzonych przez dwie grupy robocze opinia dotycząca projektowanych prac na obu rzekach. Przyjęto zakres prac określony w protokole z przeglądu rzeki Wierzycy na odcinku biegnącym przez obszar gminy Stara Kiszewa oraz w protokole z przeglądu rzeki Wietcisy na odcinku biegnącym przez obszar gmin Przywidz, Nowa Karczma i Liniewo.
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 39 z 58