polskikaszëbsczi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
72. posiedzenie Sejmu RP PDF Drukuj Email
z Sejmu
Sobota, 07 Sierpień 2010 08:36
W dniach 4-6 sierpnia 2010 r. odbywało się ostatnie przed urlopową przerwą posiedzenie Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Posłowie pracowali m.in. nad zmianą kodeksu karnego i nad zmianą ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Zapoznali się również ze sprawozdaniem Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych o rządowym projekcie ustawy o ewidencji ludności oraz sprawozdaniem Komisji Kultury i Środków Przekazu o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych. Odbyło się również ślubowanie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. 6 sierpnia przed Zgromadzeniem Narodowym, czyli obradującymi wspólnie obiema izbami polskiego parlamentu, miało miejsce zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego na Prezydenta RP.
Więcej…
 
Kolejne spotkanie ws. obwodnicy Kościerzyny PDF Drukuj Email
z regionu
Poniedziałek, 02 Sierpień 2010 19:46
W poniedziałek 2 sierpnia poseł Zdzisław Czucha spotkał się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Gdańsku, która jeszcze w tym tygodniu ogłosi przetarg na prace projektowe związane z realizacją obwodnicy Kościerzyny. Przetarg dotyczyć będzie: koncepcji programowo-lokalizacyjnej, projektu budowlanego, projektu wykonawczego.  Prace projektowe powinny zgodnie z harmonogramem zakończyć się do końca 2011 roku. Całość prac budowlanych i oddanie obwodnicy do użytkowania planowane jest na III kwartał 2013 roku. Aktualnie trwają prace nad wykonaniem mapy do celów projektowych, którą opracowuje konsorcjum kościerskich firm geodezyjnych.
 
Święto Policji PDF Drukuj Email
z regionu
Czwartek, 29 Lipiec 2010 20:57
24 lipca 1919 roku Sejm uchwalił ustawę o organizacji Policji Państwowej. Na pamiątkę tego wydarzenia w Polsce obchodzone jest Święto Policji, będące okazją do wyróżnień i awansów funkcjonariuszy pełniących niezwykle trudną i odpowiedzialną służbę na rzecz społeczeństwa. Kościerscy policjanci świętowali w środę 28 lipca. W Hali Sportowej SOKOLNIA zorganizowano uroczyste spotkanie, w którym udział wzięli m.in. poseł Zdzisław Czucha, insp. Czesław Koszykowski - zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, przedstawiciele władz samorządowych, szefowie służb, inspekcji i straży. Podczas uroczystości nie zabrakło gratulacji i podziękowań dla policjantów, były wyróżnienia, awanse i nagrody.
 
Spotkania z przedsiębiorcami PDF Drukuj Email
z regionu
Poniedziałek, 02 Sierpień 2010 19:27
Poseł Zdzisław Czucha aktywnie włączył się w rozwiązanie trudnej sytuacji związanej z rewitalizacją kościerskiego śródmieścia. W sobotę 31 lipca po raz kolejny spotkał się z przedsiębiorcami boleśnie odczuwającymi realizowane w mieście remonty. Przedłużające się prace prowadzą do utraty przez nich źródeł dochodów, uszczuplając tym samym również dochody miasta Kościerzyna. Sprawą trudnej sytuacji kościerskiego biznesu zajęli się również miejscy rajcy podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta zwołanej na 30 lipca. Poseł Zdzisław Czucha wypowiadając się podczas sesji wyraził ubolewanie, że radni odrzucili uchwałę mającą na celu pomoc przedsiębiorcom.
Więcej…
 
Międzynarodowy Festiwal Folkloru PDF Drukuj Email
z regionu
Środa, 28 Lipiec 2010 16:21
27 lipca wieczorem uroczystym koncertem w Wielu rozpoczął się XVI Między­narodowy Festiwal Folkloru „Dni Kul­tury Kaszubskiej”. Ciesząca się wielką popularnością wśród mieszkańców i turystów impreza odbywa się jed­nocześnie w Brusach, Charzyko­wach, Chojnicach, Wielu i Czersku. W Festiwalu uczestniczą zespoły folklorystyczne z Algierii, Indii, Kenii, Litwy, Macedonii, Ukrainy, Rosji, Słowacji, Turcji i Polski. Inauguracja w Wielu to przede wszystkim okazja do podziwiania wszystkich artystów, którzy zaprezentowali się licznie zgromadzonej publiczności w barwnym korowodzie. Kolejne dni wypełnione będą koncertami odbywającymi się w kilku kaszubskich miejscowościach. W inauguracji Festiwalu wziął udział poseł Zdzisław Czucha.

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 58